NBA’in sponsorluk geliri arttı

NBA’in 2022-2023 sezonunda sponsorluk geliri bir önceki sezona göre 100 milyon dolar artarak 1 milyar 400 milyon dolara ulaştı.

Sponsorluk verileri ve reklam hizmetleri alanında faaliyet gösteren SponsorUnited’ın yayınlandığı NBA Pazarlama Ortaklıkları Raporu’na göre, 2 bin 430 yeni markayla anlaşan NBA’in sponsorluk portföyü bir önceki sezona göre yüzde 3,5 arttı. Ligin sponsorluk harcamalarındaki artış da 2021-2022 sezonuna göre yüzde 10,5 yükseliş kaydetti.

Rapor; finans, perakende, spor bahisleri ve piyango gibi yüksek büyüme gösteren kategorilerin toplam gelir artışının neredeyse yarısını oluşturduğunu ve bunun da büyük gelir artışlarına yol açtığına dikkat çekerken, finans kategorisi toplam harcama, yıllık bazda en yüksek harcama artışında ve anlaşma hacmindeki büyümede birinci sırada yer aldı.

Çalışma ayrıca NBA sporcularının sosyal medya etkisine de vurgu yaparak, yapılan sponsorluk anlaşmaları başına ortalama etkileşimin yaklaşık 2,5 katı ile diğer profesyonel spor sporcularını geride bıraktığını ortaya koydu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar