NBA’de aşı zorunluluğu yok!

NBA’de yeni sezon yaklaşırken koronavirüs önlemleri kapsamında ne gibi tedbirlerin getirileceği netleşiyor. Oyuncular Birliği ile yapılan toplantının ardından NBA yönetimi, oyuncuların aşı olma zorunluluğunun bulunmadığını belirtti.

ESPN kaynaklı habere göre Oyuncular Birliği yönetimi, her oyuncunun kararının dinlenmesi gerektiğini, bazı oyuncuların aşı karşısında çekinceleri olduğunu ve bu bağlamda aşı olmanın zorunlu hale getirilmemesini belirtti.

Oyuncular için aşı olma zorunluğunu bulunmazken hakemler, takımların antrenör ve diğer ekipleri ve taraftarlar aşı olmak zorundalar. Hali hazırda 500’e yakın NBA oyuncusunun %85’i aşılarının tamamlamış durumda.

NBA yönetimi aşıyı zorunlu kılmazken New York ve San Francisco’da bulunan New York Knicks, Brooklyn Nets ve Golden State Warriors oyuncularu şehirlerinin aldıkları kararlar neticesinde aşılanmak zorundalar.

Euroleague’de henüz resmi bir açıklama yapılmasa da NBA’e paralel bir yönetimin izlenmesi bekleniyor. Öyle ki Fenerbahçe, Anadolu Efes, Real Madrid dahil olmak üzere birçok takımda aşı karşıtı oyuncular bulunuyor.

Türkiye Basketbol Süper Ligi yönetimi ise taraftarların ve hakemlerin aşı olmalarını zorunlu kılarken oyuncuların ve antrenör ekiplerinin tercih haklarının olduğunu belirtmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar