Luca Vildoza serbest!

2020-2021 sezonuna Baskonia formasıyla Euroleague ve İspanya Ligi arenalarında başlayan Arjantinli yıldız Luca Vildoza, sezonun ortasında NBA’den ilgi görmüş ve New York Knicks ile üç yıl-14 milyon dolar değerinde kontrat imzalamıştı.

Knicks’e gitmek için cebinden minimal miktarda para ödeyen Arjantinli oyun kurucu, yalnızca iki maça çıktığı Doğu Konferansı ekibinden gönderildi.

2021 NBA Draftı’nda Vildoza’nın pozisyonunda oynayabilen çaylakları draft eden ve yaz döneminde birkaç kısa ile anlaşan Knicks, Vildoza ile yolların ayrıldığını ve oyuncunun serbest konuma geçtiğini belirtti.

Yaz döneminde Arjantin ile başarısız bir Olimpiyat macerasını noktalayan Vildoza, önümüzdeki hafta ameliyat olacak ve en az iki ay parkelerden uzak kalacak. Arjantinli oyuncunun NBA’den iki yönlü kontrat bulmak için istekli olduğu belirtilse de Avrupa’da CSKA Moskova ve Baskonia olmak üzere birçok takım Vildoza’nın menajerliğini yapan Octagon şirketiyle temasa geçmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere CSKA Moskova, bir süre önce Brad Wanamaker için nabız yoklamış ancak ABD’li oyun kurucunun NBA’i beklemeyi istemesi üzerine rotasını başka isimlere çevirmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar