LeBron James yorulmuyor

Basketbol tarihinin efsanelerinden LeBron James, 36 yaşında ve NBA’deki 18. sezonunu yaşıyor. 18 sezona 16 All Star, dört NBA yüzüğü, 11 MVP unvanı ve sayısız rekor sığdıran James, bu sezon Los Angeles Lakers formasıyla çıktığı maçlarda adeta ligde ikinci sezonunu yaşayan yıldız çaylak gibi oynuyor.

20 maçta 25,5 sayı, 7,8 ribaund ve 7,5 asist ortalamalarını yakalarken saha içi isabet yüzdesinde %49,6 ve üçlük isabet yüzdesinde %41,7 gibi ortalamalar yakalaması onu ligin ayrı bir yerine taşıyor.

10 kez NBA Finalleri’nde yer alan LeBron James, Zoom toplantısında basından gelen “Yorgunluk seviyen ne durumda?” sorusuna, “Ben yorulmuyorum. Kendimi yorgun da hissetmiyorum. Hatta şu anda enerjimin tamamına ulaşmış bile değilim. Uykumu alıyorum, yeteri kadar dinleniyorum. Çok fazla enerjim var” yanıtını verdi: “Takımımız bu sene de mükemmel durumda. Evet, bazı mağlubiyetler aldık ama bunlar doğal. Sezon öncesi çok antrenman yapma şansımız olmadığı için hala bazı şeyleri oturtamadık. Şu anda antrenman modumuzdayız ve bir ay içerisinde %100’ümüzün üzerine çıkacağız.”

30 Aralık 1984’te Akron’da doğan Bron, geçtiğimiz yıl Lakers formasıyla ilk NBA yüzüğünü kazanmıştı. Bu sezonun öncesinde yapılan tahminlerde LeBron James’in biraz daha fazla dinlendirilmesi bekleniyordu. Ancak Bron’un ortalama 33,1 dakika sahada kalması ve takımının birçok alandaki liderliğini üstlenmesi işleri bambaşka noktalara götürmüş durumda.

Batı Konferansı’nda yer alan Lakers, oynadığı 20 maçta 14 galibiyet ve altı mağlubiyet alarak üçüncü sırada kendine yer bulmuş durumda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar