“Kutuda yaşıyormuş gibiyiz”

Koronavirüs salgını neredeyse bir yıldır hayatımızda. Bu süreçte salgın karşısında belirli tedbirler alınırken maske takmak ve sosyal mesafe kurallarına uymak, salgının yayılmasını azaltmak için hayati önem taşıyan önlemler arasında yer alıyorlar.

Bu kurallara uymak özellikle sezonlarına devam eden profesyonel sporcular için oldukça zor. 2019-2020 sezonunu Orlando’da “bubble” ortamında tamamlayan ve 2020-2021 sezonunu seyircisiz olmak üzere, ev sahibi takımın salonunda oynanacak şekilde başlatan NBA yönetimi; bu kapsamda yıldız sporculara birçok önlem koymuş durumda.

Bu protokoller oyuncuların ve oyuncuların çevresindekilerin sağlıklarını koruma amaçlı olsa da yüksek rekabet seviyesine sürekli olarak tecrübe eden isimler, belirli bir zamandan sonra yıpranabiliyorlar.

Bu isimlerden biri olan Damian Lillard, “Kutuda yaşıyormuş gibiyiz,” dedi ve ekledi: “Günüm oldukça makine düzenine benziyor. Antrenmana gidiyorum, eve geliyorum. Maç günlerinde ise otelde karantina altında kalıyoruz ve sonrasında maç oynuyoruz. Kendimizi sadece uçakta rahat hissediyoruz.”

Batı Konferansı ekiplerinden Portland Trail-Blazers’ta forma giyen Lillard, “Başka gittiğimiz hiçbir yer yok. Sahil kenarında yürümek bile yasak. Veya ormanda koşmak bile. Akrabalarımı da göremiyorum. Onlarla sadece görüntülü arama yoluyla görüşüyorum,” ifadelerini kullanırken bu önlemlerin gerekli olduğunu da belirtti: “Evet, sağlımızı korumamız için bu kurallara uymalıyız ama mental olarak işler çığırından çıkacak gibi hissediyorum.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar