Kevin Durant’ten Teodosic’e övgü

Milos Teodosic, kariyerinin son baharını yaşıyor olsa da her basketbol haftasında yaptığı asistleriyle bir şekilde büyülemeye devam ediyor.

1987 jenerasyonundan olan 196 santimetrelik Sırp oyun kurucunun geçtiğimiz gün 7DAYS EuroCup’ta normal sezonun MVP’si seçildiği açıklandı. Bu durumun üzerine Sırp sihirbazın yaptığı mükemmel asistleri derleyen bir video sosyal medyada dolaşmaya başladı.

Videolardan birinin altında adını belli eden kişiler arasında Brooklyn Nets’in süper yıldızı Kevin Durant de vardı. Instagram’da “easymoneysniper” adıyla KD, Teodosic’i “Sahada beraber olduğum en iyi pasör” olarak nitelendirdi.

19 Mart 1987’de Valjevo’da dünyaya gelen Teodosic, 2017 ile 2019 yılları arasında NBA Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Clippers forması giymişti.

Clippers’ın yeniden yapılanma sürecinde bulunan Milos, iki yıllık NBA macerasında 60 maça çıkmış ve ortalama 21,4 dakika sahada kalmıştı. Bu süreçte %42 saha içi isabeti ortalamasıyla 7,9 sayı ortalaması yakalarken dört asist ve 2,3 ribaund ortalamalarını, yalnızca 1,9 top kaybı ortalamasına sahip olarak istatistik kâğıdına eklemeyi başarmıştı.

Önceki İçerik19 yıl sonra…
Sonraki İçerikPotada heyecan devam ediyor

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar