Kabus ikili!

Euroleague’deki temsilcilerimizden olan Fenerbahçe Beko, geride kalan akşam CSKA Moskova deplasmanında galibiyetle ayrılırken yıldız ikilisi Nando De Colo ve Jan Vesely’nin performansları geceye damga vurdu.

Nando De Colo mücadeleyi 18 sayı, dört asist, bir top çalma, iki blok ve iki top kaybıyla noktalarken Jan Vesely 17 sayı, yedi ribaund ve üç asistlik bir performans sergiledi.

Bu ikili son üç sezonda takımlarının CSKA karşısında oynadıkları maçlarda etkili olmayı başardılar. Fransız oyun kurucu De Colo, eski takımına karşı oynadığı son beş maçının dördünde çift hanelere ulaşırken üç maçta 20 sayı barajını aştı ve toplam 11 asist yaptı.

Aynı şekilde Çek yıldız Jan Vesely de verimli olmayı başard. Son beş maçta CSKA karşısında 14 sayı ve 5 ribaund ortalamalarını yakalayan Vesely, toplamda 26 ribaund aldı. Hatırlanacağı üzere CSKA Moskova ile Fenerbahçe Beko, 2016 Euroleague Finali’nde karşı karşıya gelmişlerdi. O zaman Nando De Colo, CSKA formasıyla Euroleague kupasına uzanırken Jan Vesely ve takım arkadaşları ikincilik basamağında yer almışlar ve 2017’de Euroleague zaferine ulaşmışlardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar