Jayson Tatum’ın gecesi

NBA’de konferanslarında orta sıralarda yer alan Boston Celtics ile San Antonio Spurs karşı karşıya geldiler.

Batı Konferansı ekibi Spurs, mücadelenin ilk yarısını 29 sayı farkla önde tamamladı ancak Celtics, ikinci yarıda olağanüstü bir geri dönüşe imza attı ve maçı uzatmalara taşıdı. Uzatma periyodunu 15-12 önde kapatan Celtics, ilk yarısını 77-48 geride tamamladığı maçtan 143-140 önde ayrılmayı başardı.

San Antonio Spurs’te DeMar DeRozan, Dejounte Murray ve Lonnie Walker üçlüsü toplam 78 sayı üretirlerken Boston Celtics’te Jayson Tatum, 53 dakikalık mücadelenin 45 dakikasında sahada kaldı ve tamı tamına 60 sayı üretti.

60 sayısının yanına beş asist ve sekiz ribaund ekleyen yıldız forvet, böylece Larry Bird’le birlikte bir NBA maçında en fazla sayı atan iki Boston Celtics oyucusundan biri oldu.

NBA tarihide 60 sayı barajına gelen en genç ikinci oyuncu olan Tatum’ın önünde Devin Booker yer alıyor.

Tatum’ın bireysel başarılarının yanı sıra Boston Celtics, 29 sayı farktan geri gelip maçı kazanarak NBA tarihindeki en büyük ikinci geri dönüşe imza atmış oldu.

Celtics, bu zaferle birlikte galibiyet sayısını 34’e yükseltip altıncı sıradaki yerinin korurken Spurs, 31 galibiyet-31 mağlubiyet derecesiyle play-off koltuğunun bir basamak altında, yani dokuzuncu sırada yer aldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar