Gary Trent’ten ilginç bir rekor

NBA’de Doğu Konferansı’ndaki play-off yarışından uzak bir şekilde sezona devam eden ve 2021 NBA Draftı’nda daha yüksekten seçim yapmak için diplerde yarışan iki ekip, Cleveland Cavaliers ile Toronto Raptors karşılaştılar.

Toronto Raptors, üçüncü çeyrek dışında rakibine muazzam bir üstünlük uyguladı ve maçtan 135-115 zaferle ayrılmayı başardı.

Cavaliers’ta sadece yedi dakika sahada kalan Milli oyuncu Cedi Osman, maçı sayı üretemeden noktalarken Collin Sexton 29, Darius Garland 19 ve Kevin Love 18 sayıyla takımlarına destek oldular.

2019 NBA Şampiyonu olan Toronto Raptors’ta ise takas döneminde Portland Trail-Blazers’tan kadroya dahil edilen Gary Trent Jr., mücadelede 33 dakika süre aldı ve 44 sayı, dört asist, yedi ribaund rakamlarını yakalayarak tarihe geçti.

Zira Trent, bir NBA maçında efektif şut yüzdesi (sadece üçlükler ve ikilikler) en yüksek olan ikinci oyuncu oldu. Trent maçı %107,9 efektif şut yüzdesiyle tamamladı. Bu alanda liderlik 2019’da bir maçı %110 ile tamamlayan Klay Thompson’a ait.

İşin bir diğer boyutunda ise Trent, NBA Draftı’nda ilk turdan seçilmeyen ve All-Star unvanı bulunmayan oyuncular arasında tarihin en yüksek efektif şut yüzdesini yakalamış oldu.

2018 NBA Draftı’nda 37. sıradan seçilen 1999 doğumlu oyuncu bu sezona Blazers formasıyla başlamış ancak yaklaşık iki hafta önce Raptors’a takaslanmıştı. Trent, Raptors’ta çıktığı dokuz mücadelede 33,3 dakika sahada kaldı ve 17,9 sayı, 1,7 asist ve 3,4 ribaund ortalamalarını yakaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar