Futbol ara verdi, gözler potada!

Euroleague’den sonra Avrupa’nın en önemli basketbol organizasyonları olan Basketbol Şampiyonlar Ligi ve EuroCup’ta yoğun mesai bu hafta da devam ediyor.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde haftanın maçında bugün Ludwigsburg ile Sassari, İtalya’da kozlarını paylaşacaklar. Sassari ligde aldığı kötü sonuçlarla hızla ivme kaybederken Ludwigsburg, uzun rotasyonunda yaşadığı sorun nedeniyle her ne kadar maçlarını kazansa da net bir sistem içerisine oturabilmiş değil.

Yarının programında en çok dikkat çeken maç BAXI Manresa ile Pınar Karşıyaka arasında oynanacak. İspanya’da 22:30’da başlayacak olan maç öncesi Karşıyaka’da Akil Mitchell’ın durumu belirsizliğini koruyor. Hatırlanacağı üzere iki ekip iki hafta önce İzmir’de karşılaşmış ve nefes kesen mücadeleden galip ayrılan ekip Manresa olmuştu.

Haftanın bir diğer ilgi çeken mücadelesinde ise Tofaş, Strasbourg’u ağırlayacak. Fransa deplasmanında kaybettiği maçın rövanşını almak isteyen Tofaş, ligde oynadığı son maçını kaybederken Strasbourg, Roanne karşısında galip gelmişti.

EuroCup’ta en fazla dikkat çeken maçlar ise Çarşamba günkü seansta oynanacak. Son EuroCup maç haftasında oynadıkları mücadelelerini kaybeden Virtus Bologna ile Valencia, kozlarını İtalya’da paylaşacaklar. Her iki takım da sezon öncesinde EuroCup’un şampiyonluk adayı olarak gösteriliyorlardı. Haftanın dikkat çeken diğer mücadelesinde ise Joventut Badalona, temsilcimiz Türk Telekom’u İspanya’da ağırlayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar