Fenerbahçe Beko’da hareketli günler

Yeni sezon öncesi kadrosunu Haziran ayında yaptığı ilgi çekici transferlerle tamamlayan Fenerbahçe Beko’da hareketli günler yaşanıyor. Öyle ki geride kalan gece önce Bleacher Report’un Dallas Mavericks odaklı yazarı Jake Fischer’ın ve ardından ünlü yazar Marc Stein’ın paylaştığı habere göre Igor Kokoskov, Dallas Mavericks’in yeni asistan antrenörü olmaya çok yakın.

Luka Doncic odaklı yapıyı daha sağlamlaştırmak adına antrenör ve ön büro ekiplerinde ciddi bir değişime giden Dallas Mavericks’te Jason Kidd, iki hafta önce baş antrenörlüğe getirilmişti. Geride kalan gün Dallas’ta antrenör ekibi ve ön büro ekibiyle yapılan sezon önü basın toplantısı sonrasında Fischer’ın Kokoskov-Mavericks haberini paylaşması dikkatleri çekti. Baş antrenör Kidd’in Kokoskov’u takımın soyunma odasında görmek istediği ve bunun özellikle Luka Doncic, Maxi Kleber, Kristaps Porzingis gibi takımın yıldız Avrupalı oyuncuları üzerinde etkisi olacağı belirtildi. Hatırlanacağı üzere Kokoskov, 2017 yılında Slovenya’nın başındayken EuroBasket’i kazanmış ve Luka Doncic ile birlikte tarihe geçmişti. Dallas Mavericks’in sırf Luka Doncic için bile Kokoskov’un kontratındaki çıkış maddesini ödeyebileceği konuşuluyor.

Fenerbahçe’nin başına geride kalan sezon Zeljko Obradovic’in ayrılmasıyla geçen ve görevine 1 Temmuz’da başlayan Kokoskov’un bir senesi takım opsiyonunda olmak üzere iki senelik daha sözleşmesi bulunuyor. Sarı-Lacivertliler hatırlanacağı üzere geride kalan sezona kötü başlamış ancak sezon ortasında aldığı 15 maçlık galibiyet serisiyle Euroleague’de play-off potasına kalmıştı. Sezonu lig ikinciliği ve play-off başarısı ile noktalayan İstanbul ekibi yeni sezon öncesinde ise Pierria Henry, Marial Shayok, Achille Polonara gibi isimleri kadrosuna katmıştı.

Igor Kokoskov’un takımdan ayrılması durumunda Fenerbahçe’nin şu anda boşta olan antrenörlere yönelmesi bekleniyor. Şu anda bir takım çalıştırmayan antrenörler arasında Sasa Obradovic, Luca Bianchi, Ertuğrul Erdoğan, Sasha Djordjevic ve Dainius Adomaitis’in ismi öne çıkıyor. Ayrıca takımın asistan antrenörü Erdem Can’ın da bir alternatif olabileceği geride kalan sezondan itibaren paylaşılan haberler arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar