Çaresizlik

Birkaç yıl öncesinde NBA’in en tehlikeli skorerlerinden olan Isaiah Thomas, şu sıralarda takım arayışında. Öyle ki, 31 yaşındaki oyun kurucu, transfer çağrısında son yol olarak Twitter’ı gördü!

2011 NBA Draftı’nın son sırasından, yani 60. sırada draft edilen Isaiah Thomas, Washington’da ortalama üstü bir kolej kariyeri geçirmesine rağmen 175 santimetre uzunluğunda olduğu için o günün NBA’inde ilgi çekmekte zorlanıyordu.

Thomas, draft edildiği takım Sacramento Kings’te üç sezon oynayıp 16,4 sayı ortalamasını yakaladıktan sonra 2010’ların ilk yarısının gösterişli takımı Phoenix Suns’la kontrat imzalamıştı.

Suns macerasını daha yarı sezonda kesip Doğu Konferansı’na Boston Celtics formasıyla adım atması onun tüm kariyer çizgisini değiştirdi.

Zira Thomas, Brad Stevens’ın kâğıt üstünde güçsüz bir kadroya sahip olan Celtics’ini 2015-2017 yılları arasında sırtladı. O iki sezonda sırasıyla 22,2 ve 28,9 sayı ortalamalarını tuttururken All-NBA takımına seçildi ve iki kez de NBA All Star tecrübesi yaşadı.

2016-2017 sezou sonrasında LeBron James’in Cavaliers’ına takaslanmış, oradaki ömrü kısa olmuştu. Daha sonra şansını Los Angeles Lakers, Denver Nuggets ve Washington Wizards ile deneyen Thomas, hem sakatlıklar hem de form düşüklüğü nedeniyle bekleneni verememişti.

Halen takımsız olan Thomas, Boston Globe yazarı Gary Washburn’ün “Isaiah Thomas, bench’ten gelip Celtics’e yardımcı olabilir mi?” adlı yazısını Twitter’da alıntılayıp şunu yazdı: “Bu konuda kesinlikle yardımcı olabilirim! Yine de çalışmaya devam”

Thomas, Celtics’te geçirdiği iki sezonda takımın taraftarlarıyla büyük bir bağ kurmuştu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar