Basketbol Analiz | 13 Ekim Perşembe

Monaco-Anadolu Efes

Temsilcimiz Anadolu Efes, Euroleague’de sezonun ilk deplasman maçına Fransa’da çıkıyor. Larkin’in yokluğunda yeni transfer Clyburn ve Vasilije Micic ile hücumda sorunları çözen Anadolu Efes’in savunmada ise Mike James’e karşı bugün zorlanacağını düşünüyorum. Taraftan uzak durmak ve toplam skorda üste yönelmek en doğru tercih olur.

Tercih: 161.5 ÜST

Barcelona-Real Madrid

THY Euroleague’de El Clasico zamanı… Geçtiğimiz ay İspanya Süper Kupası’nda karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinde kazananı Walter Tavares faktörü belirlemişti ve Real kupaya uzanmıştı. Bu sezon başında Mirotic’in yaşadığı sakatlık kuşkusuz Saras’ın planlarını değiştirdi ama takım yolda büyüyecek potansiyeli barındıran oyunculardan kurulu. Jasikevicius’un sisteminde bu sezon pick & pop oyunlarında perde sonrası dışarı açılarak Sertaç Şanlı’nın atacağı şutlar kritik önem taşıyor. Jan Vesely’nin bir uzuna nazaran yüksek oyun görüşü ve Laprovittola’nın formu Barça’yı bu maçta öne çıkarıyor. 2.21’lik dev pivot Tavares’i durdurmayı başarabilirse Barça galibiyete yakın taraf..

Tercih: MS 1

Virtus Bologna-Bayern Münih

Euroleague’de ilk hafta iç sahada kaybeden iki takım; Virtus Segafredo Bologna ve Bayern Münih karşı karşıya geliyor. Virtus Bologna’da Teodosic’in olmadığı dönemde Bellinelli’nin bençten gelip vereceği katkı çok kritik. Bayern Münih ise bu sezon baskıdan top çıkartma konusunda çok büyük sorunlar yaşıyor. Bologna geniş rotasyonu ve ev sahibi desteği ile maçı kazanacaktır.

Tercih: MS 1

Analiz: OKBASKET

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar