Avrupa basketbolunda hazırlık maçları devam ediyor

Avrupa basketbolunda sezonun başlamasına çok kısa bir süre kalmışken hazırlık maçları tam gaz devam ediyor.

Fenerbahçe Beko, Sasha Djordjevic yönetimindeki ilk hazırlık maçından 88-77 galip ayrılırken Anadolu Efes, iki gün önce 14 sayıyla devirdiği Milano’ya 90-68 kaybetti. CSKA Moskova, Rusya’da düzenlenen mini basketbol kupası finalinde Xavi Pascual’in Zenit’ine 27 sayıyla boyun eğdi. Her iki takımın da tam kadroyla çıktığı mücadelede Zenit’in CSKA’ya oranla çok daha iyi görünmesi Moskova cephesinde büyük soru işaretleri yarattı.

Euroleague’in yeni ekibi Monaco, Peristeri karşısından 90-78’lik zaferle ayrılırken Olympiacos, Lavrio’yu 99-64 devirmeyi başardı. Yenilenen kadrosuyla 2021-2022 sezonun “underdog” takımlarından biri olması beklenen BAXI Manresa, Andorra karşısından 82-79’luk zaferi çıkarmayı başardı. İki gün önce Malaga’ya kaybeden Real Madrid ise Murcia’yı 15 sayıyla geçerek hazırlık dönemindeki ilk rahatlatıcı galibiyetini aldı.

Joventut karşısında hata yapmayan Barcelona, böylece hazırlık döneminde oynadığı dördüncü maçtan da galibiyetle ayrılmış oldu.

Hazırlık maçlarında daha yüksek seviyeli maçlar gelecek hafta başlayacak olan mini Euroleague turnuvaları ile devam edecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar