Tokyo’da çeyrek finalistler belli oldu

Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar ve erkekler futbolda çeyrek finale yükselen takımlar ile çeyrek final eşleşmeleri belli oldu.

Kadınlarda üç grupta 12 takım mücadele etti. A grubundan Büyük Britanya, Kanada ve Japonya, B grubundan Hollanda ve Brezilya, C grubundan da İsveç, ABD ve Avustralya çeyrek final vizesini aldı.

Grup maçlarının en fazla dikkat çeken ekiplerinden Hollanda, Tokyo 2020’nin en büyük favorisi ve son dünya şampiyonu ABD ile eşleşti. Grup maçlarında Zambiya’ya 10, Çin’e 8 gol atan Hollanda karşısında ABD’nin performansı merakla bekleniyor.

Grup maçlarının tamamını kazanan İsveç, ev sahibi Japonya ile yarı final için mücadele edecek. Büyük Britanya’nın son sekizdeki rakibi Avustralya oldu. Brezilya ise Kanada ile eşleşti.

Erkeklerde turnuvanın iddialı ekiplerinden olan Fransa, çeyrek finale kalamayarak hayal kırıklığı yaşattı. Üç grup maçında kalesinde 11 gol gören Fransızlar, grup maçları sonunda en fazla gol yiyen takım olarak Tokyo 2020’ye veda etti.

Ev sahibi Japonya, üç grup maçını da kazanan tek takım olurken çeyrek finalde B grubunda sürprize imza atan ve Romanya ile Honduras’ı geride bırakarak ikinci sırayı alan Yeni Zelanda ile eşleşti.

Turnuvanın en tecrübeli kadrolarından birine sahip olan İspanya, B grubunu lider tamamlarken son sekizde grupta Almanya’yı saf dışı bırakan Fildişi Sahili ile mücadele edecek. Turnuvanın iddialı ekiplerinden son şampiyon Brezilya, Arjantin’i geride bırakarak çeyrek final vizesi alan Mısır ile karşılaşacak. Erkekler futbolda çeyrek finalin son eşleşmesinde Güney Kore ile Meksika kozlarını paylaşacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar