Plaj voleybolunda Brezilya’nın serisi sona erdi

Atlanta 1996’da Olimpiyat bünyesine alınan plaj voleybolunda o günden bugüne Brezilyalıların hakimiyeti söz konusuydu. Geride kalan altı Olimpiyatta da madalya alan Brezilyalılar için bu gelenek Tokyo 2020’de sona erdi.

Tokyo 2020’de kadınlarda ve erkeklerde ikişer takımla mücadele eden Brezilya, ilk defa yarı finale kalamadan Olimpiyat Oyunlarına veda etti. Kadınlarda Ana Patricia – Rebecca ikilisi İsviçreli Heidrich – Verge-Depre çiftine üç sette yenilerek çeyrek finalde elendi. Brezilya’yı temsil eden bir diğer çift Agatha – Duda da son 16 turunda Alman Kozuch – Ludwig’e üç sette kaybetti.

Brezilya erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi son dördü göremedi. Letonyalı Plavins – Tocs ikilisi, son 16 turunda Evandro – Schmidt, çeyrel finalde de Alison – Alvaro ikilisini set vermeden eledi. Böylece erkeklerde Brezilya adına mücadele eden iki takım da Letonyalılara elenerek Tokyo 2020’ye veda etti.

Tokyo 2020’de madalya almayacak olsa da Brezilya, topladığı 13 madalya ile plaj voleybolunda en fazla podyum gören ülke. Buna karşın Brezilya altın madalya sayısında ABD’nin gerisinde bulunuyor. Toplam 10 madalyası olan ABD, 6 altın madalya ile 3 altını bulunan Brezilya’ya karşı üstünlük sağlamış durumda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar