Fransızların yarı final keyfi

Tokyo 2020’de Fransa takım sporlarındaki başarılarıyla dikkat çekiyor. Basketbol ile hentbolda kadın ve erkek takımlarıyla mücadele eden Fransızlar, voleybolda da erkek takımlarıyla olimpiyatta yer alıyor.

Fransa’nın erkek takımları dün oynadıkları çeyrek final maçlarını kazandı. Amerika Birleşik Devletleri’ni yenerek Tokyo 2020’yi açan ve dikkatleri üzerinde toplayan erkek basketbol takımı İtalya’yı 84-75 yenerek yarı finale yükseldi. Bir diğer takım sporu olan voleybolda da erkeklerde beklenmeyen bir sürprize imza atan Fransızlar, yer aldıkları B grubundan dördüncü ve son takım olarak çeyrek final vizesi almıştı. Çeyrek finalde altın madalyanın en önemli adayı Polonya’yı ilk seti kaybettikleri maçta 3-2 yenerek yarı final vizesi alan bir diğer Fransız takımı oldular. Hentbolda dünyanın en güçlü kadrolarından birine sahip olan Fransa, çeyrek finalde tecrübesiz Bahreyn’i 42-28 gibi farklı bir skorla yenerek bu spor dalında da yarı final vizesi aldılar.

Fransızlar sadece erkeklerde değil kadınlarda da takım sporlarında başarılı sonuçlar elde etti. Kadınlar basketbolda çeyrek finalde İspanya ile karşılaşacak olan Fransızlar, hentbolda da yarı final için Hollanda ile mücadele edecek. Her iki karşılaşmadan da galip ayrılması durumunda Fransızlar, kadınlar ve erkeklerde toplam beş takımla yarı finalde yer alacaklar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar