Ziyech milli takımı bıraktı

Hakim Ziyech geçen yaz milli takım teknik direktörü Vahid Halilhodzic ile yaşadığı polemiğin ardından milli takımı bıraktığını açıkladı. Chelseali futbolcu, bu kararının Fas’ın 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanması durumunda bile değişmeyeceğini, milli takıma geri dönmeyeceğini söyledi.

Ziyech, kendisini geçen yılın haziran ayında hazırlık maçlarında Fas adına oynamamak için sakatlanmış numarası yapmakla suçlayan Halilhodzic ile tartışmıştı. 28 yaşındaki futbolcu, Bosnalı teknik adamın suçlamalarını reddetmişti. Vahid Halilhodzic, Chelseali orta saha oyuncusunu Dünya Kupası elemeleri ve Afrika Uluslar Kupası kadrosuna almamıştı.

Dün basın mensuplarına açıklamalarda bulunun Hakim Ziyech, “Milli takıma dönmeyeceğim. Bu benim son kararım. Kulübümde yaptıklarıma odaklanıyorum. Bu, Halilhodzic’in aldığı bir karardı ve buna saygı duymak zorundasınız” cümleleriyle kararında net olduğunu ifade etti.

Hollanda doğumlu olan ve altyapı milli takımlarında Portakalların formasını giyen Chelseali futbolcu, 2015 yılında Fas milli takım formasını giymeye karar verdi. Ziyech, 40 kez giydiği Fas formasıyla 17 gol kaydetti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar