Willock sosyal medyayı bırakmayı düşünüyor

Arsenal’dan Newcastle United’a transfer olan Joe Willock, her gün maruz kaldığı ırkçı taciz nedeniyle sosyal medyayı bırakmayı düşündüğünü söyledi.

BBC Radio Newcastle’a konuşan 21 yaşındaki oyuncu, kendisini destekleyen harika taraftarlar nedeniyle sosyal medya platformları kullanmaya devam ettiğini de belirtti.

İngiltere 21 yaş altı milli takımının formasını da giyen genç futbolcu, sosyal medya sitelerinin çeşitli platformlarda siyahi futbolcuları hedef alan ırkçı taciz sorununu ortadan kaldırmak için “adım atması” gerektiğini düşünüyor.

Willock, “Her gün mesaj alıyorum. Gerçekte, rengimle ilgili ya da iğrenç olan farklı şeyler söyleyen mesajlar. Yapabileceğiniz pek bir şey yok. Sadece denemeniz ve görmezden gelmeniz gerekiyor. Instagram, Facebook ve Twitter’ın başka bir şey yapmamız için yeterince mücadele ettiğini düşünmüyorum” sözleriyle sosyal medya platformlarını eleştirdi.

Kendisi ve diğer oyuncuların karşılaştığı zorluklara rağmen Willock, sosyal medyada kararının arkasındaki ana nedenin taraftarlarla yakın bir ilişki olduğunu vurguladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar