Wamangituka gerçek kimliğini açıkladı!

Bundesliga’nın bu sezonki en iyi genç oyuncularından birisi olan Silas Wamangituka, kulübü Stuttgart aracılığıyla yaptığı açıklama ile gerçek kimliğini açıkladı.

Alman kulübünün sitesinden yapılan duyuruda oyuncunun eski çalıştığı menajerinin mağduru olduğu açıklanırken konuyla alakalı belgelerin Almanya Futbol Federasyonu yetkilileriyle paylaşıldığı belirtildi. Kulüp, Wamangituka’nın asıl adının Silas Katompa Mvumpa olduğunu ve normalde bilinen yaşından bir yaş daha yaşlı olduğunu söyledi.

Sürecin 2017’de Wamangituka’nın 18 yaşında Anderlecht tarafından denenme antrenmanlarına çağrıldığı dönem başladığı aktarıldı. Vizenin bitimine yakın bir sürede Anderlecht’in oyuncu ile sözleşme imzalamak istediği fakat vizenin yenilenmesi için tekrar Kongo’ya gitmesi gerektiği söylendi. Bu esnada Belçika’daki bir menajerin oyuncuya yoğun baskılar uygulayarak Avrupa’dan ayrılması durumunda bir daha buraya geri dönemeyeceğini söylediği iddia edildi.

2018’de Paris FC’ye transfer olan Silas Wamangituka’nın söylediğine göre sahte kimliği tam da bu sırada oluşturuldu. Oyuncunun babasının adı olan Wamangituka, soy ismi olarak kimlikte yer aldı ve yaşı da bir yaş küçük gösterildi. Paris’te menajeriyle beraber yaşayan oyuncunun sosyal çevresinin menajeri tarafından önemli ölçüde kısıtlandığı, aynı zamanda Wamangituka’nın banka hesabını yönetmesinin yanı sıra belgeleri de elinde tuttuğu belirtildi.

Stuttgart, oyuncusunun yanında olduğunu açıklarken eski menajere karşı başlatılacak hukuki sürece dair adımların Silas ve temsilcileri tarafından değerlendirilmeye alındığını açıkladı.

Önceki İçerikZiyech’te Milan ihtimali
Sonraki İçerikEURO 2020 aşı raporu

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar