Vitesse satışa çıktı

Yıllardır Chelsea’nin genç oyuncularını kiralamak için tercih ettiği kulüp olarak dikkat çeken Vitesse, satışa çıktı. Roman Abramovich’e yakınlığıyla bilinen Valeri Ojf, kulüpteki hisselerini satışa çıkardığı açıkladı. Rus iş insanı kulübün Denetleme Kurulu’ndaki görevinden de hemen ayrılacağını ifade etti.

Ojf, mevcut durum nedeniyle zor bir karar verdiğini söyledi. 2018’de satın aldığından bu yana 150 milyon avro harcadığı Vitesse’ye veda etmenin kendisini çok üzdüğünü belirten Rus iş insanı, kulübün çıkarı için bu kararı aldığını söyledi. Ojf’un kararında Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri müdahalenin etkili olduğu tahmin ediliyor.

Eredivisie’de lider Ajax’ın 22 puan gerisinde altıncı sırada yer alan Vitesse, Avrupa Konferans Ligi son 16 turu ilk maçında Roma’ya sahasında 1-0 yenilmişti. 2010’dan bu yana yabancı sahiplerin elinde olan Hollanda kulübü, Gürcü Merab Zjordania tarafından 2013’te Rus oligark Alekasandr Tsjigirinski’ye satıldı. Kulübün beş yıl sahipliğini yapan Tsjigirinski, yönetim kurulu üyesi olan Valeri Ojf’ye Vitesse’yi 2018 yılında satmıştı. Madencilik ve enerji sektöründe faaliyetleri bulunan Ojf, Rusya’nın Ukrayna’ya olan askeri müdahalesi hakkında kamuoyuna açık konuşmama kararı almıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar