Uruguaylı hakemler kızağa çekildi

Arjantin ile Brezilya arasındaki FIFA 2022 Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri grup karşılaşmasını yöneten Uruguaylı hakem Andres Cunha ve video asistan hakem Esteban Ostojich, Nicolas Otamendi’ye kırmızı kart göstermemeleri nedeniyle belirsiz bir süre görev alamayacaklar.

Otamendi, salı günü San Juan’da oynanan maçın 35’inci dakikasında Raphinha’ya dirsek attı. Devre arasında beş dikiş atılan Raphinha’nın dudağı ikinci yarıda kanamaya devam etti.

Güney Amerika Futbol Komfederasyonları Birliği (CONMEBOL) tarafından yayınlanan videoda VAR hakemi Ostojich, orta hakem Cunha’ya pozisyonla ilgili olarak kırmızı kartın gerekli olmadığını sarı kartın yeterli olduğunu söylediği tespit edildi.

Bu olay üzerine CONMEBOL yaptığı açıklamada, Cunha ve Ostojich’in ciddi bir hata yaptıkları ve her iki hakemin de belirsiz bir süre görevlerinden uzaklaştırıldıkları ifade edildi.

Esteban Ostojich, yarın Red Bull Bragantino ile Atletico Paranaense arasında oynanacak Copa Sudamericana finalindeki VAR görevinden de alındı.

Brezilya Futbol Federasyonu da Otamendi için FIFA disiplin kuruluna başvuracaklarını açıkladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar