UEFA’dan yeni turnuva hamlesi

UEFA, 2024-25 sezonundan itibaren başta Şampiyonlar Ligi olmak üzere Avrupa kupalarındaki format değişikliğine bir organizasyon daha ekliyor.

2024’ten itibaren Şampiyonlar Ligi’nde sezon başlamadan ABD’de bir açılış turnuvasıyla sezonun başlaması planlanıyor. Bu turnuvaya önceki sezonunun Şampiyonlar Ligi şampiyonu ile geride kalan sezonun Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi şampiyonları katılacak.

L’Equipe’in haberine göre, bu yeni turnuvaya karşın Şampiyonlar Ligi şampiyonu ile Avrupa Ligi şampiyonunu karşı karşıya getiren UEFA Süper Kupa devam edecek. Yeni turnuvayla birlikte geçen sezon ilk kez oynanan Avrupa Konferans Ligi şampiyonu da denkleme dahil edilmiş olacak.

Fransız gazetesi, yeni turnuvanın 2024-27 UEFA kulüp müsabakaları TV hakları için İngiltere ve Fransa’da başlatılan süreçte ortaya çıktığı yazdı. L’Equipe’in haberine göre, UEFA adına hakları pazarlayan İsviçre merkezli Team Marketing’in sunumlar sırasında bu yeni turnuvanın daha fazla maç yayını sağlayacağının altını çizdiği ifade ediliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar