Spotify’ın sahibi Arsenal’e göz kırpıyor

Bir grup Arsenal taraftarı, takımlarının Cuma günü oynadığı Everton mücadelesi öncesinde Emirates’in etrafında toplanarak takımın sahibi Stan Korenke’yi protesto etti.

Taraftarlar Amerikalı sahip Kroenke’yi protesto ederlerken iş adamının Süper Lig projesindeki rolünü ve İngiltere Premier Lig’de uzun dönemdir gelen başarısız sonuçları öne çıkardılar. “Kroenke istifa etsin Arsenal’imiz geri gelsin” tezahüratlarını mücadeleden iki saat önce başlatan ve uzun bir süre devam ettiren taraftar grubu, takımlarının Everton karşısında 1-0 mağlup gelmesinin ardından protestolarına maç sonrasında da devam ettiler.

Kroenke, Perşembe günü düzenlediği bir basın konferansında, “Arsenal’daki konumumuz ve düzenimiz konusunda herhangi bir sorun görmüyorum. Dışarıdan gelen eleştiriler karşısında bir şeyi eksik bırakmayacağız. Yaz için planlarımız var ve her şeyi daha iyi yapacağız. Belki güvensizlik oluşturmuş olabiliriz ama zamanla çok daha iyi bir Arsenal’e sahip olacağız” demişti.

Stan Kroenke, Arsenal dışında ABD tabanlı olan Los Angeles Rams, Colorado Rapids, Colorado Avalanche ve Denver Nuggets’ın da sahipliğini yürütüyor.

Tüm bu protestolar sonrasında Spotify’ın CEO’su Daniel Ek, sosyal medya hesabından, “Küçüklüğümden beri Arsenal için tezahürat yapan biriyim. Eğer KSE Arsenal’i satmak isterse şapkamı yüzük için atmaktan mutluluk duyacağım” paylaşımını yaptı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar