Sevilla’dan Hindistan atağı

Hindistan futboluna yatırım yapan Avrupa kulüplerinin sayısı artıyor. Atletico Madrid ve Manchester City’nin ardından Sevilla da dünyanın en kalabalık ülkesinin futboluna yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bengaluru United ile beş yıllık iş birliği anlaşmasına imza atan İspanyol ekibi, Hindistan Süper Ligi’nde mücadele eden kulübün altyapısının gelişimine yardımcı olacak.

Sevilla böylece dünyanın en hızlı gelişen futbol pazarlarından biri olan Hindistan’daki konumu da güçlendirecek. Bengaluru bölgesinin başkenti Karnataka’daki futbol okullarındaki eğitim iki kulübün iş birliğinde ilerleyecek. İki kulüp arasındaki iş birliğindeki ilginç noktalardan biri de, gelecek sezondan itibaren kırmızı siyah ve beyaz olan Bengaluru United formaları Sevilla’nın klasik renkleri, kırmızı ve beyaza dönecek.

İspanyol kulübü, Bengaluru United’a spor yönetimi, analiz, yetenek belirleme, oyuncu geliştirme ve performans optimizasyonu ve spor teknolojisinin kullanımı gibi çeşitli konularda da yardımcı olacak.

Her iki kulüp, Hindistan’daki çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk programlarında iş birliği yapmanın yanı sıra futbol dünyasındaki yenilikçi projeleri incelemek ve değerlendirmek için Bengaluru’nun geniş teknolojik uzmanlığından yararlanmaya çalışacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar