Premier Lig 274 milyon sterlin harcadı

Avrupa’da ara transfer dönemi sona ererken geride kalan ay Premier Lig kulüpleri kadrolarını güçlendirmek için 274 milyon sterlin harcadı. Böylece 2017-18 ara transfer döneminin ardından Premier Lig’den en fazla transfer harcaması yapılan ocak ayını geride bıraktık. 2018 Ocak ayında transfer için kulüpler 340 milyon sterlin harcamıştı.

Beklendiği gibi Newcastle United, 85 milyon sterlin ile ara transfer döneminin en fazla harcayan Premier Lig kulübü oldu. Liverpool 37 milyon, Everton 27 milyon, Aston Villa 25 milyon, Tottenham da 22 milyon sterlin harcadı. Kulüplerin yaptığı net transfer harcaması ise 156 milyon 700 bin sterlini buldu.

Diğer yıllardan farklı olarak bu ara transfer döneminde harcama yapmayan kulüp sayısının fazlalığı da dikkat çekti. Arsenal, Brentford, Chelsea, Leicester City, Manchester United, Norwich City, Southampton ve West Ham United bu transfer döneminde harcama yapmayan Premier Lig kulüpleri oldular.

Liverpool’un Porto’dan 37 milyon 500 bin sterline transfer ettiği Luis Diaz ve Newcastle United’ın Lyon’dan 33 milyon 500 bin sterlin karşılığında kadrosuna kattığı Bruno Guimaraes Premier Lig’in ocak ayındaki en pahalı iki transferi oldu.

Toplam 32 transferin yapıldığı ocak ayı transfer döneminde dört kaleci, 10 defans, altı orta saha ve 12 forvet Premier Lig kulüplerinin kadrolarına katıldı.

Önceki İçerikPSG’nin serisi sona erdi
Sonraki İçerikEberl etkisi

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar