Perez tarihe geçecek mi?

Real Madrid, cumartesi akşamı Liverpool’u yenerek tarihinde 14’üncü kez Şampiyonlar Ligi’ni kazanırken kulüp başkanı Florentino Perez de altıncı kez Kupa 1’de mutlu sona ulaştı.

Real Madrid’de ilk olarak 2000 ile 2006 yılları arasında görev yapan Perez, 2009’da kulüp başkanlığına ikinci kez seçilmesinin ardından 13 yıldır bu görevi yürütüyor. 75 yaşındaki deneyimli başkanın döneminde Real Madrid futbolda 29 kupa kazandı. Altı Şampiyonlar Ligi kupasının yanı sıra, altı LaLiga, iki Kral Kupası, dört UEFA Süper Kupa, dört İspanya Süper Kupası, dört Kulüpler Dünya Kupası ve bir Kıtalararası Kupa şampiyonluğu Florentino Perez döneminde kazanılan kupalar olarak Real Madrid müzesinde yer alıyor.

Perez, döneminde dört kupa daha kazanılması durumunda Santiago Bernabeu’yu geride bırakarak İspanyol kulübünün tarihinde en fazla kupa kazanan başkan olacak. 1943 ile 1978 yılları arasında 35 yıl boyunca başkanlık yapan Bernabeu döneminde Real Madrid futbolda 32 kupa kazandı. Bu kupalar arasında 16 Laliga ve altı Şampiyon Kulüpler Kupası bulunuyor.

Real Madrid’in UEFA Süper Kupa ve İspanya Süper Kupası’nı kazanması durumunda önümüzdeki sezonun ortasında Florentino Perez, 31 kupa şampiyonluğuna ulaşacak. Perez büyük bir ihtimalle başkanlık görevini bıraktığında kulüp tarihinin futbolda en fazla kupa kazanan Real Madrid Başkanı unvanının sahibi olacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar