Onana, Lyon’a yakın

UEFA tarafından yasaklı madde kullanımı nedeniyle kendisine verilen 1 yıllık ceza geçtiğimiz haziran CAS’a yapılan itiraz ile dokuz aya indirilen Ajax kalecisi Andre Onana, Fransa yolunda.

Hollanda devlet televizyonu NOS’un, Onana’nın menajerliğini yürüten Albert Botines ile yaptığı röportajda Botines, 25 yaşındaki kaleci ile Olympique Lyon’un prensipte anlaşmaya vardığını açıklarken kulüplerin anlaşmasını beklediklerini belirtti.

L’Equipe kaynaklı haberde Onana’nın beş yıllık kontrat için Fransız ekibiyle anlaştığı ve Ajax futbol direktörü Marc Overmars ile Lyon genel menajeri Vincent Ponsot’un bonservis bedeli hakkında görüşmeler sürdürdüğü bilgisi yer aldı. Ajax’ın bonservis olarak 10 milyon euroluk beklentisine karşın Lyon, transferi 6 milyon Euro civarında bir bedelle kapatmayı amaçlıyor. Inter ve Arsenal’in Onana’ya olan ilgisi halen devam ediyor.

Kamerunlu kaleci, Lyon’a transfer olması dahilinde 2016-17 sezonunda çalışma fırsatı bulduğu Peter Bosz ile ikinci kez çalışma imkânı yakalayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar