Nice’e ilk ceza yerel yönetimden

Nice-Marsilya maçında çıkan olayların ardından ligin yönetim organı Ligue de Football Professionnel, her iki kulübü de yarın disiplin komisyonuna çağrılırken yerel yönetim, lig yönetiminin toplantısını beklemeden tribün kapatma cezası verdi.

Yetkililer, Nice’in Marsilya ile oynadığı Ligue 1 maçının iptal edilmesine neden olan olayların ardından dört maçlık bir tribün kapatılması kararını aldı. Ayrıca olaylara karıştığı belirlenen 28 yaşındaki bir taraftar da tutuklandı.

Alpes-Maritimes ili, Popüler Güney tribününün taraftarlar ve oyuncular arasındaki arbedenin ardından kapatılacağını söyledi. Alpes-Maritimes İl Müdürü Bernard Gonzalez, “Olayların ciddiyetini göz önünde bulundurarak ve Alpes-Maritimes Valisi, Profesyonel Futbol Ligi (LFP) tarafından yaptırımların karara bağlanmasını beklemeden bu akşam şu kararları aldı: Olayların meydana geldiği Populaire Sud tribününün önümüzdeki dört iç saha maçı için kapatılması” açıklanmasında bulundu.

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, Bu şiddet kabul edilemez. Sorumlunun kim olduğunu bulduktan sonra Fransız futbol ligi tarafından yaptırım uygulanmalı” açıklamasıyla tepkisini dile getirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar