“Neymar’la çalışmak çok kolay”

Paris Saint-Germain yarın 22:00’de Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Manchester City’i ağırlayacak.

Çeyrek finalde Alman devi Bayern Münih’i eleyip yarı finale yükselen Paris ekibi, son yıllarda yerel ligi domine ederken Şampiyonlar Ligi’nde zorlanıyordu ancak bu sezon sergiledikleri performansla çok daha iyi bir görüntü çiziyorlar.

Daha önceden Tottenham başındayken City karşısında birçok kez maça çıkan Maurico Pochettino, bu sefer PSG etiketi altında Pep Guardiola’nın takımını yıkmaya çalışacak.

The Guardian’a maç öncesi demeçler veren Poch, “Kulübümüzün uzun bir süredir tek bir hedefi var: Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak,” dedi ve ekledi: “Ligue 1’de gerçekten iyiyiz ancak bu, Paris Saint-Germain gibi kazanma alışkanlığı olan bir kültür için yeterli değil. Eğer Tottenham’daki dönemi hatırlarsanız son adımın ne denli zor olduğunu da hatırlarsınız. Ancak PSG’de işler farklı. Bu hissi seviyorum. Her maçı kazanmak için gerekli hevese, iştaha sahip olmamızı seviyorum.”

Pochettino, takımı hedefe ulaştırırken kuşkusuz ki Neymar’ın yetenekleri en önemli şeylerden biri olacak. Takımın biraz sorunlu yıldızı olarak gösterilen Neymar’a dair başarılı futbol adamı, “Mütevazı Neymar ile çalışmak çok kolay,” dedi ve demeçlerine devam etti: “Brezilyalı futbol oyuncuları içlerinde gizli şeylere sahipler. Futbol oynamayı seviyorlar çünkü bu, onlar için dans etmek gibi bir şey. Ronaldinho, PSG’deyken benim takım arkadaşımdı. Ve o kendisini iyi hissetmediğinde ne kadar kötü futbol oynadığını ve ne kadar çekilmez biri olduğunu biliyordum. Aynısı Neymar için de geçerli. Mucizeler yaratması için tek gerekli şey kendisini iyi hissetmesi, mutlu olması.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar