Newcastle’da sponsorlar için çok sayıda fırsatlar olacak

Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed El-Jadaan, Newcastle United’ın Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’nun da (PIF) olduğu konsorsiyuma 300 milyon sterline satılmasının rekabet açısından iyi bir şey olduğu söyledi.

Amerikan ekonomi kanalı CNBC’ye röportaj veren El-Jadaan, Premier Lig kulüplerinin geçtiğimiz pazartesi günü sahipleriyle bağlantılı işletmelerle sponsorluk anlaşmalarını geçici olarak dondurmak yönünde oy kullanılmasına rağmen sponsorlar için çok sayıda fırsatlar olacağını belirtti.

Suudi Arabistan Maliye Bakanı, “Bu bir PIF yatırımı ve temelde sadece kulübe değil aynı zamanda topluma, akademiye ve stadyumun kendisine de yatırım yapıyorlar” derken Newcastle United’ın fonun çok sayıda yatırımından biri olduğuna dikkat çekti.

Muhammed El-Jadaan, “İnsanlar kulüpler arasındaki rekabetten endişe ediyorsa, özellikle de artık bunlardan birine yatırım yaptığımıza göre bu muhtemelen iyi bir şeydir. Bizim gibi ciddi bir rakibin gelmesi tüm futbol endüstrisi üzerinde olumlu etkiler yaratabilir” açıklamasıyla da satışın olumlu etkileri olacağı konusundan umutlu olduğunu gösterdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar