Newcastle, Rodgers için 16 milyon sterlini gözden çıkardı

Geçen hafta el değiştirmesinin ardından İngiliz spor basınının bir numaralı gündem maddesi olan Newcastle United’a ilişkin haberlerin ardı arkası kesilmiyor.

Menajer Steve Bruce ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Newcastle United’da menajerlik koltuğu için ilk sırada Brendan Rodgers yer alıyor. Newcastle United, tecrübeli teknik adam için 16 milyon sterlinlik tazminatı ödemeye hazır olmasına karşın 48 yaşındaki teknik adamın gelen teklifi reddedeceği ve Leicester City’nin başında kalacağı ifade ediliyor.

İngiliz basını, geçen yaz Tottenham’dan gelen teklifi reddeden Rodgers’ın Pep Guardiola’nın ardından Manchester City menajerliği için en büyük aday olduğunu da belirtiyor. Guardiola, geçtiğimiz aylarda 2023’te sözleşmesinin sona ermesinin ardından City’deki görevini bırakacağını ifade etmişti.

Daily Mail’in haberine göre, City yönetiminin Leicester City ile 2025 yazına kadar sözleşmesi bulunan Rodgers’ın menajerlik tarzından etkilendiği ve Katalan teknik adam sonrası dönem için ilk alternatif olarak düşünüyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar