Nagelsmann’ın yerine Marsch mı?

Son birkaç gündür Leipzig’in başarılı teknik direktörü Julian Nagelsmann’ın kulüpten ayrılma ihtimali konuşuluyor. 33 yaşındaki teknik adamın Bayern Münih ve Tottenham tarafından istendiği biliniyor.

Nagelsmann’ın Leipzig’ten ayrılması durumunda ise Alman kulübünün yeni teknik direktörünün kim olacağı da merak edilen konulardan biri. Leipzig teknik direktörlüğü için adı geçen isimler arasında Red Bull Salzburg’u çalıştıran Jesse Marsch de bulunuyor.

İki sezondur Avusturya takımının başında bulunan ABD’li teknik adam, Leipzig teknik direktörlüğü hakkındaki sorulara olumlu cevap veriyor. Sky Sports Avusturya’nın yaptığı röportajda konuyla ilgili düşüncelerini, “Tabii ki kulübü çok iyi anlıyorum. Bana neyin en uygun olduğunu sorarsanız, RB Leipzig elbette en iyi fikir” cümleleriyle 47 yaşındaki teknik direktörün Alman takımın başına geçmek için istekli olduğu görülüyor.

Avrupa’da hem lig hem de kupa şampiyonluğu kazanan ilk ABD’li teknik direktör olan Marsch, “Ancak Julian Nagelsmann harika bir iş çıkarıyor ve şu anda Leipzig’in yeni bir teknik direktör aramasına gerek yok. Ama Leipzig’de teknik direktör olarak fırsat bulabilirsem, o zaman bu benim için harika bir fikir” sözleriyle konuyla ilgili fikirlerini paylaştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar