ManU’yu bekleyen tehlike!

Kendi sahasında Wolverhampton Wanderers’a 1-0 yenilerek ilk dört yolunda büyük yara alan Manchester United, dördüncü Arsenal’in bir maç eksiğiyle dört puan gerisinde yedinci sırada yer alıyor.

Şampiyonluk yarışından kopan Kırmızı Şeytanlar için en önemli hedef ilk dört sıra içerisinde yer alıp gelecek sezon için UEFA Şampiyonlar Ligi biletini elde etmek. Manchester United’ın ilk dört içerisinde yer alamaması 86 milyon sterlinlik bir kayıp anlamına gelecek.

Şampiyonlar Ligine katılmakla 46 milyon sterlin geliri kasasına koyacak olan Manchester United, Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı her maç için 6 milyon sterlin maç günü geliri elde ediyor. Böylece sadece grup maçlarında mücadele ettiğinde bile 80 milyon avroyu geçen bir gelir sağlayacak olan Manchester United’ın bu sezon şimdiden kasasına 16 milyon 500 bin sterlinlik UEFA geliri girdi.

Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı elde edememesi halinde Manchester United’ın UEFA Avrupa Ligi’nde elde edebileceği en fazla gelir 23 milyon sterlini buluyor.

Bu mali veriler, Manchester United’ın Arsenal, West Ham United ve Tottenham ile girdiği zorlu dördüncülük yarışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar