“Liverpool’dan ayrılmak kariyerimdeki en iyi şey oldu”

Ki-Jana Delano Hoever, 2002’de Hollanda’da doğdu ve 2011’de AZ Alkmaar’da futbola başladı. 2018’e dek ülkesinde kaldıktan sonra İngiltere Premier Lig ekiplerinden olan Liverpool’la anlaştı ancak 2020 yazında Liverpool’dan ayrıldı ve Wolverhampton Wanderers’a transfer oldu.

Geçtiğimiz gün Goal’ün İngiltere edisyonuna konuşan Hoever, Liverpool’dan ayrılışına dair şunları söyledi: “Liverpool’dan ayrılmak kolay değildi; oradan ayrılmayı seçmeyi düşünmek bile zordu ama aynı zamanda çok da zor değildi.”

“Çünkü Liverpool’daki dakikalarımın, Wolves’taki olası oyun dakikalarımdan daha düşük olacağını biliyordum. Eğer gençseniz ve gelişime ihtiyaç duyuyorsanız sürekli olarak forma giymek sizin en çok istediğiniz şey olacak. Bu nedenle Wolves’a giderken rahattım.”

“Wolves’ta oyuncularla, teknik ekiple gayet iyi bir kimya yakaladım ve şunu söyleyebilirim ki Liverpool’dan ayrılmak kariyerimdeki en iyi şey oldu.”

Liverpool’dayken takım arkadaşlarıyla iyi anlaştığını ve özellikle Virgil van Dijk’ten çok şey öğrendiğini söyleyen 2002 doğumlu savunma oyuncusu, Nuno Espirito Santo’nun 3-4-3 sisteminde atletizmi ve tekniğiyle önemli bir savunma ve hücum başlatıcısı rolü görüyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar