Koeman’dan Di Maria eleştirisi

Barcelona’nın teknik direktörü Ronald Koeman, Paris Saint Germain’in yıldız oyuncusu Angel Di Maria’yı eleştirdi. Zira Arjantinli Di Maria, vatandaşı Lionel Messi’ye dair “Gelecek sezon bize katılmalı” yorumunu yapmıştı.

Messi’nin Camp Nou’daki kontratı sezonun bitimiyle birlikte sona erecek ve Fransız dev Paris Saint Germain, süper yıldızın yeni istikameti için en güçlü yerlerden biri.

PSG’nin sportif direktörü Leonardo, France Football’a geçen ay verdiği demeçlerde, “Messi gibi mükemmel oyuncular daima PSG’nin transfer listesindedir ve daima da olacaktır. Ama şu anda bu konuyu düşünmenin ve konuya dair hayal kurmanın zamanı değil” ifadelerini kullanmıştı.

Takımın yıldız oyuncusu Di Maria ise PSG’nin çarşamba günü Nimes karşısında aldığı 3-0’lık galibiyet sonrasında Canal Plus’a, “Umarım o bize katılır çünkü burada birlikte mükemmel şeyler başarabiliriz. Sakin ve eğlenceli bir yapımız var ve kesinlikle gelişeceğiz” demişti.

Barcelona’nın teknik direktörü Ronald Koeman ise takımının Granada karşısında Copa del Rey’de aldığı 5-3’lük zafer sonrasında basına konuya dair demeçler verdi.

“Görünen o ki Di Maria saygıdan yoksun. Bu demeçleri veren her oyuncu diğer takıma saygısızlık yapmış olur. Bu adil değil. Barcelona’nın yapısına, kültürüne aykırı şeyler. PSG’den herhangi bir insanın Leo’ya dair konuşması, Barça’ya dair oynayan Leo’ya dair konuşması anlamsızca…”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar