Klose artık teknik direktör

Alman futbol tarihinin en önemli golcülerinden biri olan Miroslav Klose ilk teknik direktörlük deneyimi için Avusturya Bundesliga ekiplerinden Altach ile anlaştı.

Futbolu bırakmasının ardından 2016-18 yılları arasında Almanya milli takımı teknik ekibinde yer alan Klose, 2018-20 arasında da Bayern Münih 17 yaş altı takımını çalıştırdı. 44 yaşındaki teknik adam son olarak 2020-21 sezonunda Hansi Flick’in yardımcısı olarak Bayern Münih’te görev yapmıştı.

2021-22’de normal sezonu son sırada tamamlayan Altach, küme düşme grubunda Admira Wacker’i geride bırakarak ligde kalmayı başardı. 2008-09 sezonunda Avusturya Bundesliga’dan düşen Altach, 2013-14 sezonu sonunda tekrar lige yükselmesinin ardından 2014-15’te üçüncü 2015-16 sezonunda da dördüncü olarak ligi tamamlamıştı.

Avusturya Bundesliga’da son sekiz sezonun altısında küme düşmeme mücadelesi veren Altach, İsviçre sınırında bulunan 6 bin 932 nüfuslu bir şehrin takımı. Klose’nin yardımcılığını Bayern Münih’te bireysel antrenör olarak çalışan Slaven Skeledzic yapacak.

Klose ilk teknik direktörlük deneyimiyle ilgili olarak, “Altach’taki yeni görevimi gerçekten dört gözle bekliyorum. En başından beri, burada doğru yerde olduğum konusunda olumlu duyguya kapıldım. Takımı, kulüpteki insanları ve tabii ki taraftarları tanımak için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaptı.

Alatch’ın Miroslav Klose tercihi Avusturya basınında sürpriz olarak değerlendirildi. Cuma sabahı teknik direktörlük için Heiko Herrlich favori isim olarak yer alıyordu. Altach Sportif direktörü Werner Grabherr, Klose’nin takımın balına geçmesinden oldukça memnun. Grabherr, “Yeni teknik direktörümüz olarak Miroslav Klose ile anlaştığımız için çok mutluyum. Miroslav’ın kişiliği Altach’a çok yakışıyor. O, net bir el yazısı olan bir teknik direktör ve oyuncu yetiştirme ve geliştirme konusunda şimdiden çok deneyim kazandı. Miroslav’a profesyonel futboldaki ilk teknik direktörlük işi için ihtiyaç duyduğu ortamı sunacağız” açıklamasıyla 44 yaşındaki teknik adama olan güvenini gösterdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar