Kieran Tierney’den “tesadüf” rekor

Dünya Kupası Elemeleri’nde F Grubu’nda İskoçya, grubun zayıf halkası Faroe Adaları’nı ağırladı.

İskoçya’da perdeyi yedinci dakikada John McGinn açtı ve 53. dakikada farkı ikiye çıkaran golü de kaydetti. Che Adams, 60’ta farkı üçe çıkarırken Ryan Fraser, 70. dakikada maçın sonucunu tayin edecek olan golü kaydetti ve İskoçya böylece gruptaki ilk galibiyetini aldı.

İki beraberlik ve bir galibiyetle beş puan toplayıp İsrail, Avusturya, Faroe Adaları ve Moldova’nın önünde ve Danimarka’nın ardında ikinciliğe yerleşen İskoçya’da Kieran Tierney, maçta üç asist yaptı.

2015-2019 arasında Celtic’te oynadıktan sonra Arsenal’in yolunu tutan 23 yaşındaki yıldız oyuncu, böylece Kevin De Bruyne’den bu yana bir uluslararası maçta üç asist yapan ilk oyuncu oldu.

De Bruyne, ülkesi Belçika’nın Eylül 2019’da ağırladığı İskoçya’ya üç asist yapmıştı. Tierney, bu başarıyı kendi ülkesi adına çevirerek hoş bir tesadüfe imza atmış oldu.

2016’dan beri İskoçya A Milli Takımı’nda forma giyen 1,78’lik Tierney, tekniksel hızı, oyun zekası, gol yollarındaki yaratıcı yetenekleri ve tempoyu kanatlardan değiştirebilmesiyle görev aldığı dakikalarda takımı adına fark yaratarak dikkat çekiyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar