Katar’dan seyirci harekatı

2022 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Katar, turnuva boyunca tarihinin en yoğun günlerini yaşayacak. Yerel yetkililer yaptıkları açıklamada, organizasyon boyunca Körfez ülkesine yalnızca maç biletleri olan futbol taraftarlarının girmesine izin vereceğini belirttiler. Bunun yanı sıra komşu ülkelerden futbolseverlerin maçları gelip izleyebilmeleri için günlük uçuşlar yapılacağı da ifade edildi.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker, ulusal havayolunun turnuva sırasında Dünya Kupası’nda mücadele etmeyecek olan ülkelere olan bazı rotaları durdurulacağını ve diğerlerinin de azaltılacağını söyledi. Aynı zamanda Katar Turizm Bakanı olan Baker, Hamad Uluslararası Havalimanı ve eski Doha Uluslararası Havalimanı’nın günde 200 binden fazla insanı taşıyabilmeleri için kapasiteyi ikiye katlayacağını söyledi. Baker, Suudi Havayolları, Kuwait Airways, flydubai ve Oman Air’in 20 Kasım’dan itibaren günde 160’tan fazla uçuş düzenleyerek futbolseverleri maçları izlemek için bir günlük gezilere çıkaracağını da duyurdu. Yetkililer, servislerle her gün 20 binden fazla futbolseverin ülkeye gelebileceğini tahmin ediyor.

Bu arada üst düzey bir Dünya Kupası organizasyon komitesi yetkilisi, turnuvanın başlayacağı 21 Kasım’dan itibaren dört hafta boyunca yalnızca biletli taraftarların ülkeye girebileceğine dikkat çekti.Taraftarların ülkeye ve stadyumlara girmek için özel bir geçiş olan, “Haya dijital kart”a sahip olmaları gerekecek. Karta sahip olmak için bir maç biletine ihtiyaç duyulacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar