Juventus’un en fazla kazananı Matthijs de Ligt

Juventus’ta son üç sezondur takımın en yüksek maaşlı futbolcusu olan Cristiano Ronaldo’nun Manchester United’a transfer olmasının ardından Hollandalı savunma oyuncusu Matthijs de Ligt, kulübün en fazla kazanan futbolcusu oldu.

Calcio e Finanza’nın yaptığı çalışmaya göre, yıllık 31 milyon avro net maaşı olan Ronaldo’nun ayrılması Juventus’un maaş bütçesinde de düşüş sağladı. Geçen sene 236 milyon avro olan brüt maaş toplamı bu sezon 169 milyon 430 bin avroya geriledi.

2021-22 sezonunda maaşların net toplamı 103 milyon 900 bin avro olan Juventus’ta en yüksek maaşlı sözleşmeye yıllık 8 milyon avro kazanan Matthijs de Ligt imza attı. Hollandalı genç futbolcuyu, sözleşmesinin son senesine giren ve Juventus yönetimiyle yeni anlaşma için görüşen Paulo Dybala takip ediyor. Arjantinli futbolcu 7 milyon 300 bin avro yıllık maaşa sahip. Torino kulübünün en fazla maaş alan üçüncü futbolcusu 7’şer milyon avro kazanan Aaron Ramsey ve Adrien Rabiot.

Juventus’ta 11 futbolcunun maaşı 5 milyon avro ve üzerindeyken en az maaş alan futbolcu ise takımın yedek kalecilerinden Carlo Pinsoglio. 31 yaşındaki file bekçisi senelik 300 bin avro maaş alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar