“Jürgen arkadaşım değil”

İngiltere Premier Ligi’nde bu gece mükemmel bir müsabaka oynanacak. Liderlik savaşına ortak olmak isteyen Tottenham Hotspur ile Liverpool, Türkiye saati ile 23:00’te Tottenham’ın ev sahipliğinde kozlarını paylaşacaklar. Karşılaşma S Sport ve S Sport +’tan canlı takip edilebilecek.

Dev mücadele öncesinde Tottenham’ın teknik direktörü Jose Mourinho, Zoom üzerinden yaptığı basın toplantısında Liverpool’un teknik direktörü Jürgen Klopp’a dair demeçler verdi.

Portekizli teknik adam, “Jürgen arkadaşım değil. Çünkü onunla hiçbir zaman ortak diyaloğumuz veya beraber çalışma dönemimiz olmadı. Bildiğiniz bir insan hakkında ‘O iyi’ veya ‘O iyi değil’ diyebilirsiniz. Ama Jürgen’e dair bir yorum yapamam” dedi.

18 maçta 33 puan toplayan Tottenham Hotspur, 25 Ocak’ta FA Cup dördüncü tur mücadelesinde Wcombe’yi 4-1’le geçmişti. Önceki süreçte oynadığı lig maçlarında ise Wlverhampton ve Fulham’la puanları paylaşırken Sheffield United ve Leeds United karşısında üç puanı üçer golle almıştı.

Premier Lig’in son şampiyonu olan Liverpool, geçtiğimiz sezon bir hayli uzağında bir performans gösteriyor. 19 maçta dokuz galibiyet, yedi beraberlik ve üç mağlubiyet alan Londra ekibi, topladığı 34 puanla liderlik koltuğunun yedi puan ardında beşinci sırada yer alıyor.

FA Cup dördüncü tur maçında Manchester United’a 3-2 kaybeden Liverpool, 30 Aralık’tan beri oynadığı lig maçlarında Newcastle ve Manchester United’la berabere kalırken Burnley ve Southampton’a diş geçirememişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar