Jack Grealish farklı olduğuna inanıyor

Manchester City’nin 100 milyon pound karşılığında kadrosuna dahil ettiği Jack Grealish, sahip olduğu yetenek setiyle takımının eksik olduğu açıkları çok iyi kapatabileceğine inandığını belirtti.

Kevin De Bruyne, Raheem Sterling, Phil Foden ve Riyad Mahrez gibi yetenekli isimlere karşın Grealish, kendi oyun becerilerinin çok daha farklı bir etki yaratacağını düşünüyor.

“Kadrodaki her oyuncudan farklıyım” diyerek sözlerine başlayan İngiliz yetenek şöyle devam etti: “Raheem savunma arkasına muazzam bir şekilde sarkabiliyor, Riyad ise tam bir adam eksiltici. Phil her şeyden azar azar yapabilen bir oyuncu.”

“Sekiz veya 10 numara olarak oynayabilirim. Kanatlarda görev alabilirim veya sahte dokuz olarak da takımıma çok fazla şey katabilirim. City’i her izlediğimde bu takımın yeteneğine hayran kalıyorum. Ve antrenörümüz Guardiola’nın sahaya yansıttığı şeyler sayesinde bu yetenekler muazzam bir şekilde kullanılabiliyor. Bu takıma gerçekten çok fazla şey getirebileceğime inanıyorum.”

10 Eylül 1995 doğumlu 1,75’lik 10 numara geride kalan sezonu, 2001 yılından itibaren hem alt yapısında hem de profesyonel takımında yer aldığı Aston Villa’da tamamladı ve sergilediği performans sayesinde 100 milyon pound’luk bir bonservis bedelini takımına kazandırarak City’nin yolunu tuttu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar