İtalya’da Omicron varyantına karşı sıkı önlemler

Omicron varyantı nedeniyle Avrupa’da vaka sayılarındaki hızlı artış devam ederken Almanya, Fransa ve İspanya’nın ardından İtalya’da da önlemlerin seviyesi arttırıldı.

İtalya’da hükümetin bugün yayınladığı kararnameyle stadyumlardaki kapasite yüzde 75’ten yüzde 50’ye düşürüldü. Stadyumlarda her zaman maske takmak zorunlu hale getirilirken ve yalnızca aşılanmış veya yakın zamanda iyileşmiş kişilerin maç izleyebileceği de açıklandı.

İtalya Sağlık Bakanlığı da Covid-19 aşısını reddeden sporcuların bu sezon tekrar oynamasına izin verilmeyeceğini kararının alındığını açıkladı. Sağlık Müsteşarı Andrea Costa, Radio Punto Nuovo’ya verdiği demeçte, “Aşı karşıtı sporcuların bu sezon bir daha oynamalarına izin verilmeyecek” açıklamasını yaptı. Bu karar, Avrupa kupası maçları için İtalya’ya gelecek olan takımları nasıl etkileyecek sorusunu gündeme getirdi.

Alınan kararların ardından Sstadyumlarda soyunma odalarına da artık yalnızca “Süper Yeşil Geçiş” belgesine sahip olanlar (aşı durumunu veya yakın zamanda iyileşmeyi kanıtlayanların) girebilecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar