Instagram’dan e-ticarete

Haziran sonu itibariyle Instagram’da 100 milyon takipçi barajını geçmeyi başaran ilk spor kulübü olan Real Madrid, buradaki başarısını e-ticarete aktardı.

Sadece 2020-21 sezonunda resmi Instagram hesabına 12 milyon yeni takipçi ekleyen Real Madrid, sezon boyunca sayfası ve IGTV içeriklerinde yer alan videolarda toplam 1,8 milyar izlenmeye ulaşırken 75,000’den fazla kullanıcı ise fotoğraflarda yer alan alışveriş etiketleri sayesinde kulübün online mağazasına ulaşıp alışveriş yaptı.

Konuyla ilgili Real Madrid; “Alışveriş etiketlerimizi, taraftarlarımızın çok ticari olarak algılamayacağı bir şekilde daha doğal olarak yerleştiriyoruz. Taraftarlarımızın yeni sezon formalarımızı satın almalarını istememiz doğal olduğundan, yeni formalarımıza dair içeriklerde taraftarlarımızı harekete geçirici öğelerin daha açık ve doğal olması eğilimindeyiz. Facebook ve Instagram, markalı içerik hedeflerimize ulaşmanın temel direkleridir. Hedef kitlemizin büyüklüğünden en iyi şekilde yararlandığımız yer burası ve her iki platformun çok yönlülüğü ve farklı işlevleri göz önüne alındığında, onları değişik şekillerde entegre edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar