Hollanda’da Van Gaal iddiası!

Euro 2020 sonrası Frank de Boer ile yolların ayrıldığı Hollanda milli takımı için teknik direktör arayışlarında son olarak Louis van Gaal ile anlaşmaya varıldığı iddiası yer aldı.

Hollanda’dan Algemeen Dagblad gazetesinde yer alan haberde federasyon yöneticilerinden Eric Gudde ve Nico-Jan Hoogma’nın geçtiğimiz Perşembe deneyimli teknik direktör ile Portekiz’de görüştüğü ve tarafların görüşme sonrası olumlu ayrıldıklarına işaret edildi. Federasyon yönünden Louis van Gaal’in görev için yeşil ışık yakmasına dair bir beklenti olduğu aktarılsa da van Gaal’in kadrodaki çekirdek oyuncuların olası geri dönüşünü desteklediğinden emin olmak istediği belirtildi.

Hollanda milli takımı oyuncularının Frank de Boer’un göreve getirilmesinde aktif rol oynamalarının ardından federasyonun bu kez yönetim olarak bir isimde karar kılmak istediği de vurgulandı.

2022 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde milli takımımız ile aynı grupta yer alan Hollanda, 1 Eylül ile 7 Eylül arasındaki süreçte deplasmanda Norveç, evinde Karadağ ve Türkiye karşılaşmalarına çıkacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar