Hazard’ın işi zor

Real Madrid’e geldiğinden bu yana sakatlıklar nedeniyle düzenli olarak forma giymekte zorlanan Eden Hazard’ın ilk 11’de yer alması için savaşması gerekiyor.

Mor Menekşelerin teknik direktörü Carlo Ancelotti, “Şu anda onun sahip olduğu sorun, başka bir oyuncuyu tercih eden bir teknik direktörün olması” açıklamasıyla Belçikalı futbolcu için işlerin kolay olmayacağını ifade etti. Milli takımdan sakat dönen 30 yaşındaki futbolcu geçen hafta oynanan Shakhtar Donetsk karşılaşmasının kadrosunda yer almamıştı.

Pazar günkü El Clasico’da yedekler arasında bulunan fakat 90 dakika boyunca Ancelotti tarafından tercih edilmeyen Hazard hakkında İtalyan teknik adam olumlu açıklamalarda da bulundu. “Önemli olan oyuncunun oynamak için çalışma motivasyonuna sahip olması. O, bunu yapıyor. Real Madrid oyuncusu olmak için gereken tüm özelliklere sahip. Savaşmaya devam etmesi gerekiyor. Bazen teknik direktörün başkalarını tercih ettiği anlar olur.” açıklamasında bulunan Carlo Ancelotti, Vinicus Junior ve Rodrygo’ya Belçikalı futbolcu yerine ilk 11’de şans veriyor.

Bu sezon dört kez ilk 11’de olmak üzere yedi defa forma giyen Eden Hazard, henüz fileleri havalandırmadı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar