Haaland’ın serbest kalma bedeli 200 milyon avro

Erling Haaland, bu sezon sergilediği performans ile şimdiden Avrupa’da yılın en fazla dikkat çeken oyuncusu oldu. Sezonun başlamasının üzerinden henüz iki ay geçmesine rağmen Norveçli golcü, 13 maçta 20 gole ulaştı.

Genç yıldızın bu performansı transfer dedikodularını da beraberinde getiriyor. Pep Guardiola’nın Haaland’ın sözleşmesinde serbest kalma maddesi bulunmadığını belirtmesine karşın The Athletic, Norveçli oyuncunun özel bir serbest kalma maddesine sahip olduğunu iddia etti.

The Athletic’e göre, 2024 yazından itibaren geçerli olmak üzere Erling Haaland, 200 milyon avro karşılığında serbest kalabilecek. Sözleşmede yer alan bu madde, İngiltere’deki herhangi bir kulüp için geçerli değil. Bu madde sadece Ada dışındaki kulüpler için geçerli. Norveçli futbolcunun Manchester City’nin ardından Real Madrid forması giyeceği dedikoduları da zaman zaman gündeme geliyor.

Geçen yaz transfer olduğu Manchester City’de en çok kazanan futbolcularla aynı seviyede maaşa sahip olan Haaland’ın attığı gol ya da sergilediği performanstan bağımsız olarak aldığı garanti primler bulunuyor. Bu primlerle birlikte 22 yaşındaki futbolcunun haftalık kazancı 850 bin sterline ulaşıyor. Böylece Erling Haaland’ın Manchester City’den yıllık kazancı da 45 milyon sterlini buluyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar