Günün İddaa Tahminleri | 17 Şubat Çarşamba

Levante-Atletico Madrid
Atletico Madrid adım adım şampiyonluğa yürüyor. Son 10 maçında 9 galibiyet alan Madrid temsilcisi son 7 maçında da en az 2 gol atmayı başardı. 2 maçı eksik olmasına rağmen Real Madrid’in 5 puan önünde olan Atletico eksik maçlarını da kazanarak iyice rahatlamak isteyecektir.
Sezona kötü başlayan ve düşmeye aday takımlar arasında gösterilen Levante’nin de son dönemde toparladığını görüyoruz. Galibiyet alma konusunda sorun yaşasalar da zor yeniliyorlar.
Real Madrid deplasmanında aldıkları 1-2’lik galibiyet, onlar adına sezonun en sükseli sonucuydu diyebiliriz. Atletico Madrid kazanır seçeneği ön planda ancak 2.5 üst seçeneği de değerlendirilebilir.
2.5 ÜST 1.75

Porto-Juventus
Portekiz Ligi’nde uzun yıllardır görmediğimiz bir tablo ile karşı karşıyayız. Porto, liderin 10 puan gerisinde ve şampiyonluk için ışık vermiyorlar.
Benzer girişi Juventus’u kullanarak da yapabilirdik. Onlar da Serie A’da zirvenin 8 puan gerisindeler. Liglerini domine eden bu iki takım, bu sene eski görüntülerinden uzak bir performans gösteriyor. Şampiyonlar Ligi bu performansı unutturmak ve sezonun güzel hatırlanmasını sağlamak için en büyük fırsat olabilir.
İki takımı karşılaştırdığımızda oyun kalitesi ile olmasa da kadro kalitesi olarak Juventus’un 1 adım önde olduğunu söylemek mümkün ancak iki takımın da aldığı dengesiz sonuçları göz önünde bulundurarak korner bahsine yönelmek istiyorum. İki takımın da oynadıkları son 5 maçın 4’ünde 10.5 korner barajının geçildiğini görüyoruz.
8.5 korner ÜST 1.50

Everton-Manchester City
Carlo Ancelotti yönetimindeki Everton, sezonun istikrarsız takımları arasında yer alıyor. Tottenham’a 5, United’a 3 gol atan takımın iç sahada Fulham’a gol atamadan yenilmesi sadece taraftarlarını değil bahisseverleri de oldukça üzdü.
M. City’ye baktığımızda ise güneşli bir hava var  Takım EPL’deki son 11 maçını kazandı ve bunların arasında farklı kazandıkları Liverpool ve Tottenham maçları da var.
Bu maçta Everon Calwert-Lewin’den, City ise İlkay’dan yararlanamayacak. İki oyuncu da takımlarının en golcü isimleri durumunda. Golcülerin yokluğuna rağmen M. City kazanır yerine 2.5 ÜST tercihini tavsiye ediyorum.
2.5 ÜST 1.45

Analiz: Serkan AĞBABA

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar