Guardiola’dan Agüero’ya yeşil ışık

Sergio Agüero kuşkusuz ki İngiltere Premier Lig tarihinin özel forvetlerinden biri. Zira Arjantinli gol makinesi, Atletico Madrid’de sergilediği performans sonrasında 2011’de Ada ekiplerinin dikkatini çekmiş ve Manchester City ile anlaşmıştı.

O dönemden bugüne 385 maçta 257 gol atan ve takımının başarılarında önemli bir rol oynayan 32 yaşındaki forvet, sezon sonunda City’den ayrılacağını açıklamıştı. Agüero’nun yeni istasyonu için Ada dışından da birçok talip belirirken Arjantinli, İngiltere’den ayrılmak istemiyor.

Bu bağlamda kafalara, “City’nin ezeli rakibinde oynaması onun geçmişine zarar verebilir” düşüncesi geliyor. Ancak City teknik direktörü Pep Guardiola, bu konuda gayet açık.

“Sergio’nun alacağı her karar bizi mutlu edecek. Eğer İngiltere’de kalmanın kendisi ve ailesi için en iyi karar olduğunu düşünecekse bunu yapması için onu tamamıyla destekliyor olacağız. Onun mutluluğu benim mutluluğum. Onun için en iyi olan bizim için de en iyi olandır.”

“Bundan bir hafta sonrasını göremediğim için üzgünüm, yani onun nereye gideceğini söyleme kapasitesine sahip değilim. Futbolda her şeyin hiç beklemediğiniz anlarda değişebileceğini biliyorsunuz. Bu nedenle yaz aylarına daha varken şu andan bir yorum yapmak saçma olabilir.”

“Günün sonunda şunu hepimiz biliyoruz ki Sergio, sevgi dolu ve çevresindeki herkese saygı duyan bir insan. Ayrıca olağanüstü futbol yeteneklerine sahip. Umarım kariyeri için her şey çok iyi olacak.”

Bu sezon 31 lig maçında 23 galibiyet ve beş beraberlik alan Guardiola’nın takımı topladığı 74 puanla en yakın takipçisi Manchester United’a 14 puan fark atarak liderliğe oturmuş durumda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar