Guardiola sözleşmesini yenilemeyecek

Geçen haftalarda İngiliz basınında çıkan haberlerin aksine Pep Guardiola, mevcut sözleşmesi bitene kadar Manchester City’le sözleşmesini yenilemeyeceğini açıkladı.

Jurgen Klopp ve Mikel Arteta’nın geçtiğimiz haftalarda Liverpool ile Arsenal’le olan sözleşmelerini uzatmalarının ardından Pep Guardiola’nın da Manchester City ile sözleşme uzattığının haberi bekleniyordu. Altı yıldır Manchester City’nin başında olan Katalan teknik adam, teknik direktörlük kariyerinde bir kulüpteki en uzun görev süresini İngiliz kulübüyle geçiriyor.

Tecrübeli teknik adam City ile olan sözleşmesini ilk olarak 2018 yazında uzatmıştı. Pep Guardiola, geçen yılın kasım ayında milli maçlar için verilen arada İngiliz kulübüyle olan sözleşmesini 2025 yazına kadar bir kere daha yeniledi.

Yeni sözleşme dedikodularının yayıldığı bu günlerde Guardiola Sky Sports’a yaptığı açıklamada, mevcut sözleşmesi sona erene kadar yeni bir sözleşme imzalamayacağını belirtti. Bu, Katalan teknik adamın sabrının sözleşmesini bitene kadar test edileceği yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar